Manažer největšího hedgeového fondu Bridgewater  otočil a sází na pokles akcií

Ještě před 2 týdny Ray Dalio, šéf největšího správce majetku na světe tvrdil na Ekonomickém foru v Davosu, že kdo neinvestuje a drží hotovost, je blázen.

Teď , 3 týdny před klíčovými volbami v Itáli, ztrojnásobil své pozice na pokles evropských akcií a to hlavně italských bank. Podle agentury Bloomberg je sázka na pokles v objemu 13 mld. USD je historicky nejvyšší, jakou jeho fond kdy udělal.

Dle jeho posledních vyjádření je ve světe velká propast mezi těmi, co mají majetek a těmi co nemají/co vytváří sociálné politické napětí/. Dále schopnosti centrálních bank zabránit poklesu ekonomiky jsou stále menší než kdykoli byly/ protože máme velice nízké úrokové sazby a kvantitativní uvolňování je čím dál míň účinné/.

Z těhto důvodů se bojí toho, jaká bude příští krize, i když ji neočekává v nejbližším čase. Otázkou zůstáva, jak rychle může změnit názor a co všechno se uděje na trzích v přístích týdnech. Pokud největší správce majetku otáčí a mění názory, co si o tom má myslet malý investor, který tvrdohlavě investuje do akcií, protože už 9 let rostou. Bude to zajímavá podívaná.

A čas na investování do jiné třídy aktiv.